23 лютого “Мрії” заборонили вилітати з Гостомеля за вказівкою “вищого керівництва” – Bild

Легендарний вантажний літак АН-225 “Мрія” мав полетіти до Німеччини відразу після початку повномасштабного вторгнення росіян.

Про це повідомляє Bild.

За інформацією газети, український літак мав прилетіти до міжнародного аеропорту “Лейпциг/Галле”, де він до того приземлявся 32 рази, що частіше, ніж будь-де в Німеччині.

У Bild зазначають, що евакуацію літака було сплановано заздалегідь. Як розповів капітан екіпажу Дмитро Антонов, вже 23 лютого ввечері, напередодні початку повномасштабної війни, він знаходився усередині повністю заправленого літака і був готовий відлітати. Але цього не дозволили зробити “за вказівкою вищого керівництва”.

“Переміщення АН-225 та меншого АН-124 літаків було заплановано на 25 лютого. Рішення про це було прийнято 21 лютого. Розмови про це велися за кілька тижнів до цього”, – заявив представник аеропорту “Лейпциг/Галле” Уве Шухарт.

При цьому німецькі журналісти стверджують, що стоянки для українських літаків у Німеччині було підготовлено ще 26 січня.

За даними Bild, супутникові знімки аеродрому в Гостомелі вказують на те, що найважливіші літаки навмисно залишили під ударом, оскільки решта повітряних суден залишилася недоторканою.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>