Росіяни примусово вивезли з України понад 14 тис. дітей, — ОБСЄ

малюнок, діти
Окупанти примусово перевезли до Росії понад 14 тис. дітей із захоплених територій України

Про це під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні заявив постійний представник США при цій організації Майкл Карпентер, передає Укрінформ.

За його словами, агресивна війна Росії продовжує приносити біль і страждання найуразливішим верствам населення України, зокрема дітям.

«За повідомленнями, кремлівська маріонеткова влада примусово депортувала або іншим чином перемістила до Росії понад 14 тис. дітей», — наголосив Карпентер.

Посол згадав, як «губернатор» Севастополя заявляв, що влада Кремля виділила майже $100 тис. на будівництво  в окупованому Криму об’єктів для розміщення понад 400 вивезених дітей. Також на російському сайті «Усиновлення в Московській області» опубліковані фотографії 14 дітей, вивезених із Херсонщини.

«Влада РФ передусім прагне ліквідувати всі прояви української національної ідентичності та перетворити всіх українців на лояльних підданих російської імперії», — наголосив Карпентер.

Він також додав, що США продовжать співпрацювати з міжнародними партнерами та Україною, щоб притягнути до відповідальності осіб, які вчинили злочини на українських територіях.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>