Країни Балтії, Польща і Румунія пропонують відкрити у Брюсселі меморіал жертвам тоталітаризму

Про це інформує у твітері президент Румунії Клаус Йоганніс.

«Разом з Гітанасом Науседою, Каєю Каллас, Кріш’янісом Каріньшем і Матеушем Моравецьким відправили листа до інституцій ЄС щодо необхідності популяризації європейської історії та пам’яті в ЄС, що має стати частиною національних освітніх програм усіх держав-членів», — йдеться у твіті.

У документі лідери пʼятьох держав засуджують тоталітарні режими ХХ століття – нацизм і комунізм, а також проводять паралелі із ситуаціями в радянській та сучасній Росії, яка «ніколи не засудила злочини совєтів, а її нинішнє керівництво прямо толерує і навіть з ентузіазмом підтримує радянську спадщину».

«Без точного, чесного й всеосяжного оцінювання минулого ми не зможемо запобігти подальшим злочинам на нашому континенті або розслідувати ті, що нині відбуваються в Україні», – зазначається в листі.

Лідери країн пропонують Євросоюзу на основі уже створеної Платформи європейської пам’яті та совісті створити Пан’європейський меморіал жертвам тоталітаризму в Брюсселі, що «стало б украй важливим кроком для забезпечення належної пам’яті злочинів, скоєних тоталітарними режимами, включно з радянським».

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>