Президент Чехії Земан закликав збільшити військову допомогу Україні

Президент Чехії Земан закликав збільшити військову допомогу Україні
Президент Чехії Мілош Земан вважає за правильне продовжувати поставки зброї в Україну та залучення Чехії до підготовки українських військових.

Про це політик, який до 24 лютого вважався проросійським, заявив в ефірі телеканалу CNN Prima News.

“Так, я б погодився як на постачання зброї, так і на навчання українських військових… Якби не було російської агресії в Україні, я б на це не погодився”, – сказав політик.

Після початку російської агресії проти України Земан змінив свою позицію, зокрема, щодо санкцій, які він раніше критикував. Але, зауважив він, усі змінили свою позицію щодо України.

Земан переконаний, що найбільший вплив на росію з точки зору санкцій – це виключення російських банків із міжнародної платіжної системи SWIFT. Натомість він скептично оцінює (“дещо комічно”) внесення у санкційні списки окремих людей.

На думку Земана, війна в Україні буде довгою і виснажливою. Він не виключає, що тільки-но кількість загиблих російських військових зросте, тиск російського населення на владу може посилитися і призведе до певних змін у політичній структурі рф.

Раніше прем’єр-міністр Петр Фіала заявив, що Чехія готова брати участь у навчанні українських військових у разі потреби. Міністр оборони Яна Чернохова заявляла, що з цього приводу ведуться інтенсивні переговори. За її словами, справа на стадії підготовки, розглядають різні види навчання.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>