Норвегія відібрала у Росії роль найбільшого постачальника газу в Європі

Норвегія газ

Про це пише Business Insider з посиланням на заяву міністра енергетики Норвегії Тер’є Аасланда.

«Я очікую, що ми зможемо підтримувати такий рівень виробництва, як зараз, до 2030 року», — сказав Аасланд.

Зазначається, що дефіцит палива на континенті може створити серйозні проблеми для європейської промисловості. У Осло запевняють, що збираються у найближчі роки видобувати максимальні об’єми газу.

Офіційні прогнози Осло кажуть, що за підсумками року видобуток газу в країні збільшиться на 8% у порівнянні з 2021 роком. Таким чином, Норвегія може побити свій рекорд, який був встановлений п’ять років тому.

Країна змогла відібрати у Росії роль найбільшого постачальника газу в Європі після того, як Кремль вирішив різко скоротити поставки у відповідь на західні санкції. Business Insider також нагадує, що в травні ЄС погодився накласти ембарго на російську нафту, яка постачається морем. Однак, жодні обмеження проти російського газу досі не були запроваджені.

Але навіть без таких рішень з європейського боку Росія сама влаштувала енергетичну кризу, обмежуючи власний експорт. Минулої п’ятниці Москва оголосила про тимчасове закриття газопроводу «Північний потік-1». Хоча з липня вона й так скоротила транспортування до 20% від потужності ГТС.

Скорочення поставок змусило європейські ціни на газ стрімко рости. Базові нідерландські ф’ючерси на газ TTF з червня подорожчали на 220%.

«Загалом, ринок передбачуваний. Коли виникає дефіцит, ціни стають високими. Це також сприяє збільшенню видобутку і спрямування газу на ринки, які його найбільше потребують», — сказав норвезький міністр.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>