СБУ затримала російського агента, який показував ворогу безпечні шляхи з Сумщини до Києва

СБУ затримала російського агента, який показував ворогу безпечні шляхи з Сумщини до Києва

Контррозвідка Служби безпеки України виявила ворожого агента, який у перші дні повномасштабного вторгнення РФ “провів” із Сумської до Київської області 128 одиниць техніки окупанта.

Як повідомили в пресслужбі відомства, зрадником виявився мешканець Сумщини, завербований спецслужбами РФ.

З перших днів тимчасової окупації регіону він розпочав активну співпрацю з ворогом, запропонувавши стати провідником і показати безпечні шляхи до Києва.

А після звільнення Сумської області агент продовжив співпрацювати із ФСБ РФ і виконувати завдання своїх кураторів. Він збирав дані про місця розташування, кількість та озброєння Сил оборони в регіоні.

Фігурант передавав працівникам ФСБ координати військових об’єктів із прив’язкою до місцевості. Для комунікації використовував закриті канали електронного зв’язку.

Під час обшуків у помешканні зловмисника правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами контактів з російськими кураторами.

Затриманому повідомлено про підозру за ч. 1 та ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада та державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>