​НАТО ухвалить широкий пакет допомоги Україні, – Єнс Столтенберг

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив про те, що глави держав та урядів країн-членів Альянсу на саміті у Мадриді ухвалять новий широкий пакет підтримки для України, яка протистоїть російській агресії.

Про це він повідомив на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом, йдеться на сайті Північноатлантичного альянсу.

“Ми погодимо широкий пакет підтримки для України, щоб допомогти їй відстояти своє право на самооборону. Дуже важливо, що ми готові продовжувати надавати таку допомогу, тому що Україна зараз стикається із жорстокістю, якої не бачили у Європі з часів Другої світової війни”, – сказав Столтенберг.

Він додав, що Мадридський саміт буде історичним та вирішальним для НАТО, адже буде ухвалена нова Стратегічна концепція Альянсу, яка дістане назву “Мадридської”. Цей документ стане планом дій для НАТО на наступне десятиліття.

“Ми погодимо фундаментальні зміни у політиці стримування та оборони, з більшою кількістю сил високої готовності, більшою передовою присутністю військ та заздалегідь дислокованого військового обладнання на місцях. Оцінимо прогрес у процесі входження Фінляндії й Швеції та розглянемо збільшення інвестицій, важливих для нашої оборони”, – наголосив генеральний секретар НАТО.

Він подякував уряду Іспанії за якісну підготовку саміту і за внесок країни в операції НАТО та євроатлантичну безпеку.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>