У Росії заявили, що Фінляндія і Швеція стануть «мішенями» для РФ, якщо вступлять у НАТО

Приєднання Фінляндії і Швеції до НАТО може зробити ці країни цілями для можливих ударів із боку Росії, заявив 12 травня в інтерв’ю британському онлайн-виданню UnHerd News перший заступник постійного представника РФ при ООН Дмитро Полянський.

«Вони знають, що момент, коли вони стануть членами НАТО, означатиме певні дзеркальні дії з боку Росії, – сказав він. – Якщо на цих територіях з’являться підрозділи НАТО, ці території стануть мішенню – або можливою мішенню – для удару».

За словами Полянського, Росія готова протистояти загрозам НАТО, і вступ до альянсу Фінляндії і Швеції не стане ударом по безпеці РФ

«Я не думаю, що це насправді буде ударом по безпеці Росії, якщо ці дві держави стануть членами НАТО. Сподіваюся, вони цього не зроблять, але якщо вони це зроблять, це буде найгіршим рішенням для них, але не для Росії», – заявив Полянський.

12 травня президент Фінляндії Саулі Нійністе і премʼєр-міністерка цієї країни Санна Марін підтримали вступ країни до НАТО, відмовляючись від десятиліть нейтралітету.

Вони заявили, що Альянс допоможе зміцнити безпеку країни. У разі схвалення ініціативи парламентом російський кордон із країнами НАТО збільшиться на 1325 кілометрів.

«Членство в НАТО зміцнить безпеку Фінляндії. Як член НАТО Фінляндія зміцнить весь оборонний альянс. Фінляндія повинна негайно подати заявку на членство в НАТО. Ми сподіваємося, що кроки, які ще необхідні для ухвалення цього рішення, будуть швидко зроблені протягом наступних кількох днів», – йдеться у спільній заяві двох лідерів.

Президент Фінляндії напередодні на пресконференції заявив, що заяви Москви про те, що Фінляндія не може вступити до НАТО, спонукали владу країни задуматися. Він додав, що події в Україні дали зрозуміти, що Росія здатна напасти на свого сусіда.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>