Міністерка США: санкції діють — в РФ зупинились танкові заводи, а військо, за повідомленнями, бере чіпи з побутової техніки

Міністр торгівлі США Джина Раймондо 
Міністр торгівлі США Джина Раймондо 

Експортні обмеження, які США та більше 30 інших країн запровадили проти Росії в рамках санкцій, введених через агресію Росії проти України, мають «дуже серйозний вплив». Про це заявила міністерка торгівлі США Джина Раймондо під час слухань в Комітеті з бюджетних асигнувань Сенату США.

Міністерка назвала безпрецедентним масштаб експортних обмежень, введених проти Росії: «Це ширше, ніж будь-коли робили США. Міністерство торгівлі США очолило коаліцію з 37 інших країн, які узгодили експертні обмеження».

Підхід коаліції, говорить посадовиця, — закрити Росії доступ до технологій і «зашкодити їхній здатності продовжувати військову кампанію». Експорт технологічних товарів зі США до Росії впав майже на 70% після запровадження експортних обмежень і це має значний вплив на Росію, вказує вона.

«Два заводи з виробництва танків закрились, автовиробник «Лада»звільнив працівників і закрився», — додада міністерка.

Раймондо сказала, український прем’єр-міністр декілька тижнів тому повідомив їй, що в російському військовому обладнанні, яке виявляють українці, часто використовуються напівпровідники забрані з посудомийних машинах та холодильниках.

Для того, щоб тиск на Росію тривав, підкреслила Раймондо, необхідно неухильно забезпечувати виконання санкційного режиму. Посадовиця висловила впевненість в тому, що санкції виконуться, адже більше 30 країн застосовують свої системи контролю за їхнім виконанням.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>