Суд Канади назвав терактом збиття українського літака в Ірані

Суд Канади назвав терактом збиття українського літака в Ірані

Вищий суд Онтаріо дійшов висновку, що два ракетні удари по літаку авіакомпанії МАУ незабаром після зльоту зі столиці Ірану Тегерану 8 січня 2020 року були умисними. Згідно з доказами, які надали позивачі, суддя Едвард Белобаба допустив, що збиття Іраном літака рейсу 752 було терористичним актом.

Про це повідомляє телеканал Global News.

Адвокати представників сімей жертв назвали це рішення “безпрецедентним у канадському законодавстві”.

“Це важливо для впливу, який воно (це рішення – ред.) матиме на членів сім’ї, які шукають справедливості”, – йдеться в заяві.

Позов, який порушили на вимогу чотирьох людей, що втратили своїх рідних у цій авіакатастрофі, вимагає відшкодувати 1,5 мільйона доларів США (1,25 мільйона канадських доларів). Позивачі стверджують, що збиття пасажирського літака Іраном було помстою за вбивство Сполученими Штатами іранського генерала Касема Сулеймані 3 січня 2020 року.

У цьому позові відповідачі згадують верховного керівника Ірану аятоллу Алі Хаменеї, вищих командирів “Корпусу вартових Ісламської революції” та інших. При цьому сторону Ірану під час розгляду справи у суді ніхто не представляв і не захищав.

Іранський уряд раніше заявив, що збиття пасажирського літака було “катастрофічною помилкою” збройних сил, які були у стані підвищеної готовності під час конфронтації із США. Канадський суд ухвалить рішення щодо виплати Іраном збитків на наступних засіданнях.

Іноземні держави, як правило, не підпадають під юрисдикцію канадських судів, але канадський закон від 2012 року обмежив цей імунітет для країн, які входять до списку спонсорів “терористичної діяльності”, куди входить Іран. Того ж року Канада розірвала дипломатичні зв’язки з Іраном через підтримку Тегераном режиму Башара Асада в Сирії, його ядерну програму та погрози на адресу Ізраїлю.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>