«Російсько-український поет Шевченко»: в МЗС та РНБО відреагували на випад «Россотрудничества»

В РНБО розглядають варіант закриття Російського центру науки і культури в Києві у відповідь на іменування інституцією Шевченка російсько-українським поетом

Відповідь на офіційні запити до РНБО та МЗС оприлюднило «Радіо Свобода«.

У Міністерстві закордонних справ прокоментували діяльність Російського центру науки і культури в Києві, який є філією російського держагенства «Россотрудничество», а також організований ним 9 березня захід: «Підбиття підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів в день пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка».

«У зв’язку із маніпулятивними та зухвалими зазіханнями країни-агресора на історико-культурну і філософську спадщину Т. Г. Шевченка, наголошуємо, що національна самоідентифікація Кобзаря – непримиренного борця за національне і духовне відродження України, визволення нашої Батьківщини з-під гніту Росії – не може викликати жодних сумнівів. МЗС заперечує будь-які російські наративи стосовно Т.Г.Шевченка», – прокоментували в МЗС.

У відомстві додають, що Російський центр науки і культури в Києві – це єдина в Україні державна установа Росії з функціями культурного представництва. І, згідно з угодою між Кабінетом міністрів України та урядом Росії про заснування та умови діяльності інформаційнокультурних центрів від 27.02.1998 року, в Москві створений і функціонує Національний культурний центр України. Це українське представництво не має філій в інших містах Росії, йдеться у відповіді МЗС.

Водночас в Раді національної безпеки і оборони заявили, що розглянуть питання припинення Російським центром науки і культури роботи в Києві, якщо надійде відповідне подання від «президента України або іншого суб’єкта законодавчої ініціативи».

  • Нагадаємо, раніше Світовий конґрес українців звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням заборонити діяльність «Россотрудничества» в Україні.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>